Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Spędź wakacje w kamperze! Ile to kosztuje i jakie są warunki?

Kamper jest oryginalną, pełną przygód i nowych doznań formą podróżowania. Kto z nas nie marzył, by chociaż raz w życiu wyjechać kamperem i nie martwić się o szukanie hoteli? Aby przeżyć coś zupełnie wyjątkowego, niemal jak z ulubionych filmów? Wszystko jest możliwe! Wystarczy określić cel podróży, oszacować koszta, spełnić wymagania wypożyczalni oraz podpisać umowę. Jak wygląda to w praktyce?

Ile kosztuje wynajęcie kampera?

Koszt wynajęcia kampera zależy od czynników takich jak długość wynajmu, model pojazdu oraz pora roku. Cenę podaje się w odniesieniu do jednej dobry. Zwykle wynosi ona około 300 zł w sezonie niskim (od października do lutego), 550 zł w sezonie średnim (od marca do kwietnia) oraz 650 zł w sezonie wysokim (od maja do października).

Należy mieć na uwadze opłaty dodatkowe, takie jak opłata serwisowa (zwykle około 300 zł) oraz kaucja, która może dochodzić nawet do 5000 zł. Kaucja ma charakter zwrotny. 

Warunki wynajęcia kampera

Wypożyczyć kamper może praktycznie każda pełnoletnia osoba, która wpłaci kaucję, kwotę najmu i podpisze stosowną umowę. Większość firm posiada w swojej umowie klauzulę, że osoba wynajmująca musi mieć ukończone 25 lat, dlatego warto dokładnie sprawdzić warunki dotyczące wieku przed wybraniem się do danej firmy. 

Konieczne jest oczywiście posiadanie prawa jazdy – kamperem można się poruszać mają prawo jazdy kategorii B. Niektóre firmy umieszczają dodatkową informację o konieczności posiadania prawa jazdy przez 2-3 lata, co stanowi pewnego rodzaju potwierdzenie umiejętności prowadzenia pojazdu. Kamper jest szerszy, dłuższy i wyższy od zwykłego auta, posiada też dłuższą drogę hamowania. To ważne, aby dobrze opanować jazdę zwykłym samochodem zanim przesiądziemy się do kampera.

Pewnym ograniczeniem może być cel podróży. Choć zazwyczaj nie ma żadnego problemu z poruszaniem się po Polsce i krajach Europejskich, w umowie można znaleźć zapis zabraniający wjazdu np. do krajów objętych działaniami wojennymi czy rozruchami. Istotne są również miejsca parkowania, co warto ustalić jeszcze przed wyruszeniem na wycieczkę. Mowa choćby o masowych imprezach, gdzie firma wypożyczająca może nakazać parkowanie kampera wyłącznie na parkingach strzeżonych. 

Aby poznać dokładne warunki wynajęcia kampera w wybranej przez nas firmie warto osobiście ją odwiedzić lub dowiedzieć się wszystkiego telefonicznie.