Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Na co zwrócić uwagę wynajmując kampera?

Wynajem kampera to spełnienie marzeń wielu osób. Nic dziwnego – wolność, przygoda, nieograniczone możliwości podróżowania. Wszystko to sprawia, że możemy poczuć się jak w najlepszym filmie. Aby wycieczka była udana i bezpieczna, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wybór rzetelnej i profesjonalnej firmy wypożyczającej kampery.

1. Dokładnie zapoznaj się z umową

Zasady umowy powinny być przejrzyste i nie powinny zawierać drobno pisanych, zawiłych kruczków. Sprawdź czy wyszczególnione są dokładne koszty współpracy, a także:

  • czy podana cena zawiera podatek VAT
  • jaki jest limit kilometrów
  • ile wynosi kaucja i jednorazowa opłata serwisowa
  • czy istnieje możliwość przekraczania granicy innych krajów (ważne zwłaszcza przy podróżowaniu poza Europę)

Innymi słowy – nie śpiesz się czytając umowę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to najlepszy moment, aby zadać pytania naszemu rozmówcy. Dopiero gdy jesteś pewien otrzymanej umowy, złóż na niej swój podpis.

2. Stan techniczny kampera

Czymś, czego z pewnością nie chcemy podczas wycieczki, jest awaria kampera. Zwłaszcza, gdy stacjonujemy wśród natury, a do najbliższego miasta (i mechanika) wiele kilometrów. Zapoznaj się ze stanem technicznym wynajmowanego kampera, zapytaj o rok produkcji (im młodszy kamper, tym lepiej), kamerę cofania, spalanie. Dodatkowo zwróć uwagę na moc silnika, rodzaj skrzyni biegów i rodzaj paliwa, którym będziesz tankować.

Jeśli planujemy podróżowanie do ciepłych krajów lub po prostu chcemy zapewnić sobie komfort termiczny, koniecznie zwróćmy uwagę na obecność klimatyzacji. Zwłaszcza w pomieszczeniu sypialnym.

Siedzenia w kamperze.

3. Ubezpieczenie kampera

Każdy pojazd obowiązkowo musi posiadać ubezpieczenie OC. Warto jednak sprawdzić, czy polisa ubezpieczeniowa wynajmowanego kampera jest rozszerzona i co dokładnie zawiera. Jakie szkody pokrywa, a jakie wyklucza? Czy mamy dostęp do 24h assistance w razie nagłej awarii? Wszystkie tego typu informacje wpływają na nasze bezpieczeństwo podróżowania.

4. Wyposażenie kampera

Jeszcze przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z wyposażeniem kampera. Podstawowy sprzęt to oczywiście apteczka pierwszej pomocy, trójkąt ostrzegawczy, kable do ładowania prądu, węże do zrzutu nieczystości. W standardowym wyposażeniu powinny się znajdować również:

  • lodówka
  • łóżko / kanapa
  • kuchenka gazowa

Sprawdź czy w cenie wynajmu masz dostęp do pościeli, talerzy, ręczników, naczyń, mikrofalówki, krzeseł. Jeśli nie – bez obaw, możesz zabrać własne rzeczy.