Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Jakie są rodzaje kamperów?

Podróż kamperem jest wygodna i daje człowiekowi poczucie wolności i elastyczności. Dysponując domem na kółkach nie trzeba się martwić o noclegi, posiłki czy toaletę – wszystko jest na wyposażeniu.

To jak wyposażony będzie kamper jest często inwencją naszą i producentów. Decydując się na wynajem bądź zakup i obserwując kampery, ważne jest abyśmy dostosowali funkcjonalności auta do naszych potrzeb.

Zwykle klasyfikuje się trzy wiodące typy samochodów kempingowych, jednak warto pamiętać, że mogą być one niemal dowolnie usprawniane. O jakich typach kamperów mowa?

Kampery zintegrowane

Przestrzeń “mieszkalna” jest w nich połączona z kabiną kierowcy. Dzięki temu zabiegowi można stuprocentowo zagospodarować posiadaną przestrzeń. Duża ilość miejsca korzystnie wpływa na komfort jazdy.

Kampery zintegrowane to też o wiele większa dowolność w projektowaniu wnętrza i jego funkcjonalności. Zabudowa jest stawiana praktycznie od zera. Oznacza to, że można w jej ramach zagospodarować niemal wszystko. Dążenie do maksymalnego wykorzystania przestrzeni odbija się na ładowności kampera – może przyjąć on mniej walizek.

Ich cena często jest wyższa od kamperów innego typu. Decydują się na nie często grupy planujące wypad w 5-6 osób. Ich pojemność i mądre planowanie przestrzenne pozwala wszystkim komfortowo spędzić wycieczkę. Jest to też opcja dla indywidualistów, którzy chcą personalizować swoje kampery w Gdańsku.

Kamper widok z przodu.

Kampery półzintegrowane

Tutaj szoferkę od reszty pojazdu dzielą drzwi kabiny. Odbywa się to kosztem przestrzeni w aucie. Mimo to, tego rodzaju kampery w Gdańsku mają wiele zalet.

Są lżejsze, dzięki czemu zużywają mniej paliwa. Mogą się też bardziej rozpędzić na drodze. Dzięki mniejszym rozmiarom, kampery półzintegrowane mogą poruszać się wszystkimi drogami – nie dotyczy ich problem wiaduktów czy ostrych zakrętów – wszędzie się zmieszczą.

Jest to rozwiązanie rekomendowane parom i mniejszym grupom. Z racji tego, że jest to opcja bardziej ekonomiczna, cieszy się popularnością zwłaszcza wśród młodych osób.

Kampery typu alkowa

Kampery typu alkowa są typowymi autami przeznaczonymi do spania w nich. Większość przestrzeni użytkowej wykorzystana jest tu na przygotowanie miejsc do spania. Cenią sobie je szczególnie rodziny. Pozwalają one bowiem niewielkim kosztem pokonywać dowolne odległości.

Są to kampery wyższe, o nieco mniejszej powierzchni “mieszkalnej”. Mimo przeważnie tylko podstawowego wyposażenia, kampery alkowa są najtańszą opcją na rynku. Z pewnością sprawdzają się w różnych okolicznościach i jeśli podróżujący nie wymagają żadnych luksusów mogą być w zupełności zadowalające.