Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Jak przygotować kamper do podróży?

Jeśli ktoś ceni sobie wolność i elastyczność w trakcie podróży warto rozważyć przemieszczanie się kamperem. Jest to dogodna opcja dla rodzin, par, grup znajomych – możemy się wtedy zatrzymywać w dowolnym miejscu, w dowolnym miejscu jeść i gotować. Każdego dnia może budzić nas inny widok dzięki czemu frajda z pokonywanych kilometrów jest jeszcze większa.

Planując wakacyjny wypad z pewnością warto się przyjrzeć co oferuje nam wypożyczalnia kamperów w Gdańsku. W tego typu miejscach można tanio wypożyczyć auta kempingowe, zatem by wybrać się w podróż domem na kółkach nie musimy być nawet jego posiadaczami.

Przed ruszeniem w trasę konieczne jest jednak przygotowanie kampera i sprawdzenie jego sprawności. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego stresu i uczynić jazdę bezpieczną i komfortową. Na co trzeba zwrócić uwagę przed startem?

Stan techniczny – podstawa bezpieczeństwa

Kamper wybierany jest przeważnie na dłuższe trasy, sprawia to, że przygotowania organizacyjne do tego typu podróży powinny być adekwatne. Stan techniczny pojazdu musi być bardzo dobry – silnik, hamulce i układ kierowniczy powinny działać bez zarzutu, podobnie jak oświetlenie. Jeśli którykolwiek z elementów wzbudza nasze wątpliwości należy niezwłocznie udać się do mechanika.

By sukcesywnie pokonywać kolejne kilometry potrzebny jest też właściwy poziom paliwa i płynów silnikowych. Przeważnie wypożyczalnia kamperów dba by wszystkie tego typu elementy były zapewnione. Warto jednak sprawdzić to też samodzielnie.

Przez wyruszeniem w drogę powinniśmy się też upewnić, że dysponujemy wszelkimi potrzebnymi dokumentami – dowodem rejestracyjnym, ubezpieczeniem i prawem jazdy.

Siedzenia w kamperze.

Przypilnuj by kamper był funkcjonalny

Jednym z powodów, dla których wybieramy kampery na środki transportu jest ich funkcjonalność. Przed wyjazdem w trasę należy sprawdzić czy wszystkie elementy wyposażenia są w odpowiedniej kondycji. Warto sprawdzić czy gniazdka elektryczne działają prawidłowo – dostęp do prądu jest niezbędny by w pełni korzystać z zalet kampera.

Na wypadek awarii w trasie warto mieć zestaw narzędzi i choćby kable rozruchowe. Warto też zaplanować i przygotować odpowiednie zapasy wody i jedzenia. Aczkolwiek, nawet jeśli o nich zapomnimy, dzięki mobilności kamperów mamy możliwość zatrzymania się przy dowolnym sklepie i uzupełnienia prowiantu.

Ułatwieniem może być też przynajmniej częściowe zaplanowanie trasy – wiedza odnośnie pól kempingowych czy parkingów bardzo pomaga przy takiej podróży. Wypożyczalnia kamperów w Gdańsku w pakiecie oferuje też nawigację i wskazówki odnośnie pomocnych z punktu widzenia kampera miejsc.

Gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik, można ruszać w trasę!