Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Europa kamperem – które kraje warto odwiedzić kamperem?

Podróżowanie kamperem ma w sobie tajemnicę i przygodę, które tak bardzo przyciągają nas do siebie. Wciąż nie jest to popularna forma spędzania wolnego czasu w naszym kraju, jednak w ostatnich latach zainteresowanie nią znacznie wzrosło. Nic dziwnego – możemy jechać dokąd tylko chcemy, nie interesują nas godziny odjazdów i przyjazdów komunikacji publicznej, nie płacimy za noclegi i możemy czuć maksymalną wolność. Które kraje w Europie idealnie sprawdzą się na wycieczkę kamperem? Podpowiadamy.

1. Norwegia

Każdy, kto miał okazję odwiedzić ten niezwykły kraj, z pewnością się z nami zgodzi. Piękne krajobrazy, wszechotaczająca nas natura, rzeki i malownicze góry, liczne atrakcje turystyczne oraz ogromna ilość kempingów i parkingów dla kamperów. Praktycznie nie ma utrudnień w poruszaniu się kamperem, zaś na każdym kroku zauważymy urok tego kraju. Co istotne – także koszt podróży nie będzie zbyt wysoki.

2. Szwajcaria

Szwajcaria jest dość drogim krajem turystycznym, zarówno jeśli chodzi o noclegi, jak i o wyżywienie w restauracjach. Chcąc odwiedzić ten kraj najkorzystniejszą opcją będzie więc podróż kamperem. Omijamy wówczas sporo kosztów. Szwajcaria znana jest przede wszystkim z dużej ilości wysokich gór, rzek, jezior i wodospadów, na jej terenie spotkamy jednak również miasteczka z urzekającą architekturą.

Siedzenia w kamperze.

3. Szwecja

Równie piękny kraj co Norwegia, ponadto znajduje się stosunkowo blisko Polski, co ma znaczenie, gdy obliczamy koszt benzyny. Podróżując po Szwecji zauważymy spokojną naturę, małe miasteczka z ciemnoczerwonymi domkami i wiele miejsc do biwakowania z dala od ludzi. Co ciekawe, w Szwecji można zatrzymywać się zarówno na kempingach, jak i w wielu miejscach na dziko, czyli poza kempingiem. Idealna opcja dla osób, które szukają wytchnienia i odosobnienia.

4. Finlandia

Kolejnym krajem wręcz stworzonym do wycieczek kamperem jest Finlandia. Można zatrzymać się tu niemal wszędzie, oczywiście z poszanowaniem posesji prywatnych oraz z wyjątkiem rezerwatów i parków narodowych. Punktem obowiązkowym na liście powinna być Laponia znana z reniferów, a także skorzystanie ze słynnych saun fińskich. W kraju tym wycieczki kamperem są niezwykle popularne, dlatego nie musimy martwić się o infrastrukturę campingową.

5. Słowenia

Niewielki kraj, bardzo często pomijany w tworzeniu planów urlopowych – całkowicie niesłusznie. Można tu zobaczyć ciekawe jaskinie, rzeki, kaniony i wodospady. Kraj znany jest ze swojego dobrego wina oraz spokojnej natury. Co istotne, koszt podróży po Słowenii także nie jest wysoki, nie będzie więc znacznym obciążeniem naszego budżetu. Drogi są wykonane dobrze i przebiegają przez malownicze miejsca, jazda będzie czystą przyjemnością.