Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Czym różni się przyczepa kempingowa od kampera?

Chcesz wybrać się na niezależne wakacje i szukasz mobilnego domu? Najczęściej wybierane są kampery lub przyczepy kempingowe. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz pojechać na wycieczkę bez martwienia się, gdzie znajdziesz nocleg czy zjesz obiad. Choć obie opcje są popularne, to mają kilka różnic, które musisz wziąć pod uwagę wybierając mobilny dom. Na co musisz zwrócić uwagę?

Przyczepa kempingowa czy kamper — podstawowe różnice

Zarówno wyjazd z przyczepą czy jazda kamperem na wczasy mają szereg zalet. Jednak same środki lokomocji mają kilka różnic. Możesz wynająć przyczepy kempingowe Gdańsk i cieszyć się jazdą własnym samochodem z doczepioną przyczepą. Do tego celu potrzebujesz sprawnego auta, które wyposażone jest w hak holowniczy.

Z kolei kamper to gotowy pojazd do poruszania się po drogach, jak zwykłym samochodem. Jednak w jego wnętrzu oprócz kabiny samochodowej znajdziesz mini kuchnię, sypialnię, a nawet toaletę. Choć jego gabaryty są znacznie większe od tradycyjnego auta, to i tak wystarczy Ci posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Siedzenia w kamperze.

Kiedy warto wybrać kamper, a kiedy zdecydować się na przyczepę kempingową?

Do prowadzenia kampera, jak i jazdy z przyczepą kempingową musisz mieć prawo jazdy kategorii B. Wypożyczalnia przyczep kempingowych pomorskie ma wiele przyczep, które spełniają wymagania np. co do masy takiej przyczepki. Tutaj jednak podobieństwo się kończy.

Manewrowanie samochodem z przyczepą może na początku być trudne. Masz do dyspozycji dwa pojazdy połączone ze sobą. Ponadto są miejsca, do których z przyczepą nie wjedziesz. Jednak możesz ją odczepić i zostawić na strzeżonym parkingu i dalej pojechać samochodem osobowym, a na nocleg wrócić na kemping. Co może się sprawdzić, jeśli chcesz swobodnie zwiedzać okolicę autem i wjechać na wąskie drogi czy do centrum zatłoczonego miasta. Musisz jednak sprawdzić, czy Twoje auto sprawdzi się do ciągnięcia przyczepy na długi dystans.

Jeżdżąc kamperem cały czas będziesz poruszać się tylko nim, więc musisz wziąć pod uwagę ograniczenia, jakie daje prowadzenie tak dużego pojazdu. Trudniej będzie znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta, ale zaletą jest to, że cały czas masz przy sobie wszystkie potrzebne rzeczy i bagaże. Kamperem też swobodnie przejedziesz przez górskie serpentyny, ponieważ pojazd ma odpowiedni silnik i moc, aby wjechać z dużym obciążeniem pod każdą górę. Nie musisz się więc martwić, jak pojazd zniesie długą podróż, bo został tak skonstruowany, aby zastąpić i auto, i dom.