Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

5 powodów, by jechać na wakacje kamperem

Wakacje w kamperze kojarzą się z niezwykłą wolnością, brakiem ograniczeń i swobodą. Gwarantują niezapomniane wrażenia, zarówno gdy jedziemy całą rodziną, z gronem przyjaciół czy też samemu. Ucieczka od codziennej rutyny jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna, dlatego przedstawiamy 5 powodów, dla których wakacje kamperem są strzałem w dziesiątkę.

1. Bliski kontakt z naturą

Podróż kamperem zapewnia możliwość zatrzymania się na odpoczynek w dowolnym miejscu, zwłaszcza na łonie natury. Jeśli nam się spodoba, nie ma przeciwwskazań przez pozostaniem tam na noc lub nawet na kilka dni. Możemy dowolnie zmieniać miejsce pobytu, obcując z naturą tak blisko, jak to tylko możliwe. Wieczór przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem, piknik na kwiecistej łące czy może łowienie ryb w rzece? To wszystko jest możliwe w ciągu jednej wycieczki.

2. Pogłębianie relacji z bliskimi

Wakacje w kamperze sprawiają, że przez cały okres ich trwania możemy obyć się bez zbędnej elektryczności. Brak telewizora, komputera, tak popularnych dziś mediów społecznościowych – takie wakacje będą wytchnieniem od współczesności. Być może lepiej poznamy siebie samego lub swoich bliskich. Z pewnością znajdziemy mnóstwo czasu na rozmowę, wspólne zwiedzanie pięknych miejsc, odpoczynek, gry planszowe lub jakiekolwiek inne formy spędzania wolnego czasu, które zbliżą do siebie wszystkich podróżujących.

3. Poznawanie nowych atrakcji

Wynajmując kamper mamy możliwość dojechania bezpośrednio pod większość atrakcji, dzięki czemu możemy w krótkim czasie wypróbować nowych form spędzania wolnego czasu. Warto zaplanować je na całą podróż i cieszyć się poznawaniem świata czy własnych preferencji. Jeśli nigdy nie płynęliśmy kajakiem lub nie graliśmy w podchody, wakacje kamperem będą idealne, aby to zmienić.

4. Maksymalny komfort i samowystarczalność

Kamper gwarantuje zarówno nocleg, jak i wyżywienie. Posiadamy w środku bowiem kuchnię, część sypialną oraz toaletę, dzięki czemu nie jesteśmy zależni od świata zewnętrznego. Wystarczy zaopatrzyć się w zapasy wody, produktów spożywczych i środków higieny, aby podczas wycieczki dokupywać jedynie niezbędne rzeczy. Wynajęcie kampera sprawia ponadto, że nie musimy spieszyć się na autobus czy pociąg – w trasę wyruszamy dokładnie o tej godzinie, która najbardziej nam pasuje.

5. Przełamanie rutyny

Z całą pewnością każdy podróżujący korzystał ze środka transportu jakim jest autobus czy pociąg. Standardem jest również wynajem domku noclegowego, pokoju w hotelu czy spanie w namiocie. Kamper stanowi gwarancję zupełnie nowych, oryginalnych i ciekawych wrażeń. Jest przełamaniem codziennej rutyny, opcją, z której prawdopodobnie jeszcze nie korzystaliśmy. Warto spróbować w życiu wszystkich form spędzania urlopu czy wakacji, aby znaleźć swoją ulubioną. Wakacje w kamperze z pewnością będą jedną z nich.