Wypożyczalnia Kamperów i przyczep kempingowych Trójmiasto | Kampervip

Wakacje w kamperze – czy warto wynająć kampera?

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze robi się podróżowanie domem na kółkach. Dzięki wypożyczalniom kamperów nie musimy kupować takiego pojazdu, możemy wziąć go na kilka albo kilkanaście dni i pojechać w wybrane przez nas miejsce. Jest to idealny sposób, żeby zobaczyć czy taka forma podróżowania jest dla nas satysfakcjonująca i czy spodoba nam się na dłuższą metę. Wynajem kampera jest również o wiele tańszy niż zakup sporej wielkości pojazdu.

Ile kosztuje zakup kampera?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze kampery, które będą miały również inne ceny. Koszt za nowy pojazd może się wahać od 160 tysięcy do nawet 300 tysięcy złotych. Można więc łatwo obliczyć, że jeśli planujemy używać go okazjonalnie w wakacje, to jest to bardzo drogi interes. Inną opcją jest zakup używanego kampera. W takiej sytuacji będziemy musieli zapłacić od 40 tysięcy do około 150 tysięcy złotych. Te najtańsze pojazdy jednak mogą być awaryjne lub wymagać dużych nakładów finansowych.

Ostatnio możemy się również spotkać nie z kamperami, ale busami przerobionymi na kampery. Jest to o tyle ciekawe, że możemy dopasować przestrzeń w środku całkowicie pod siebie. Jeśli posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności to z przerobieniem pojazdu możemy sobie poradzić sami. Wtedy koszt jest dużo niższy za absolutnie spersonalizowany kamper. W dalszym ciągu jednak cena w przeliczeniu na kilkunastodniowe wakacje będzie wysoka. Zakup kampera albo przerobienie busa opłaca się o wiele bardziej jeśli planujemy dłuższą podróż, albo życie na czterech kółkach. Wcześniej jednak warto sprawdzić czy ten sposób podróżowania jest dla nas.

Ile trzeba zapłacić za wynajem kampera?

Oczywiście cena za wynajem będzie się różnić w zależności od tego jaki duży i jak wyposażony kamper będziemy chcieli wziąć. Warto jednak wspomnieć, że zupełnie inną kwotę zapłacimy jeśli zdecydujemy się na wakacje w środku lata i inną poza sezonem. Kampery możemy podzielić na cztery główne kategorie:

  • Kamper-van,
  • Kamper typu alkowa,
  • Kamper typu pół-integral, 
  • Kamper typu integral.

Pierwszy z nich będzie najtańszy, ale nie nada się dla większej ilości użytkowników. Jest to kamper wielkości busa i dzięki temu może pochwalić się niskim spalaniem. Ze względu na swoją wielkość jest też dużo prostszym pojazdem do jazdy, manewrowania i parkowania. W wysokim sezonie możecie znaleźć oferty za 300-400 zł za dobę. 

Dla rodzin i większych grup przyjaciół o wiele lepiej sprawdzi się kamper typu alkowa, który ma dodatkową przestrzeń do spania u góry. Pomieści on nawet 6-7 osób, ale musimy się liczyć z większym spalaniem i wyższą ceną. Za wynajem takiego kampera trzeba zapłacić 500-700 zł.

Najlepiej wyposażony kamper typu integral to już koszt ponad 1000 zł. Jest to jednak bardzo luksusowy pojazd, w którym znajdziecie łazienkę, kuchnię i sporo miejsca do przechowywania.

O czym jeszcze warto pamiętać przed wakacjami w kamperze?

Pamiętajcie, że koszt wynajmu kampera to bardzo często nie jest wszystko. W wielu krajach spanie w kamperze na dziko jest nielegalne i konieczne jest zatrzymywanie się na campingach. Tak jest na przykład we Włoszech, gdzie caravaning jest niezwykle popularny i pola są świetnie wyposażone, ale również drogie. Wypożyczalnie kamperów zawsze wymagają zostawienia kaucji za pojazd. Jest ona w pełni zwracana, jeśli oddacie samochód sprawny i czysty, ale trzeba liczyć się z kosztem od 3-4 tysięcy w górę. Jeśli będziecie potrzebować dodatkowego sprzętu jak krzesła, stoliki, butla z gazem albo grill to również trzeba będzie za wypożyczenie zapłacić.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.